سونوگرافی در سه ماه سوم بارداری

سونوگرافی در سه ماه سوم بارداری

هدف کلی از سونوگرافی که در سه ماه سوم بارداری انجام می شود بررسی وضعیت کلی نوزاد است با توجه به این مسئله که سه ماه آخر جنین رشد خود را به طور کامل انجام داده و مدام در حال چرخش و حرکت است و بیشتر حرکت تمایل جنین به داخل رحم است و باعث می شود مادر به راحتی زایمان طبیعی انجام دهید در غیر این صورت باید سزارین انجام شود .

 دلایل مهم سونوگرافی در سه ماه سوم بارداری چیست ؟

  • خونریزی واژنی :یک از مواردی که امکان دارد در سه ماه سوم بارداری روی دهد خونریزی واژن است که با استفاده از سونوگرافی می توانیم در صورت ایجاد خونریزی آن را تشخیص دهیم و علت آن را جست و جو کنیم .
  • رشد نوزاد : سونوگرافی در سه ماه سوم بارداری می تواند اطلاعات دقیقی از اندازه جنین به ما بدهد که شامل اندازه گيري دور سر جنين و دور شكم و طول استخوان ران مي باشد به همین دلیل به راحتی می توانیم از با استفاده از سونوگرافی از وضعیت نوزاد خود با خبر باشیم و خیالمان راحت شود .
  • مایع آمنیوتیک : مایع آمنیوتیک باید اندازه باشد و درصورت کم یا زیاد بودن مایع آمنیوتیک متخصص باید بیشتر سونوگرافی انجام دهد و نوزاد را بیشتر بررسی کند .
  • بررسی کلی نوزاد :با انجام سونوگرافی بررسی کلی نوزاد انجام می شود تا خیالمان بابت نوزاد راحت باشد به خصوص هنگامی که مادر مبتلا به بیماری دیابت یا فشار خون باشد در این صورت با انجام تست های متفاوت نوزاد را تحت نظر می گیرند .
  • وضعیت قرار گرفتن نوزاد : مسئله ی بسیار مهم و ضروری است که با انجام سونوگرافی می توانیم تشخیص دهیم که مادر می تواند طبیعی زایمان کند یا خیر و یا امکان دارد در شرایطی پزشک تشخیص دهد که برای حفظ جان مادر و جنین مادر حتماً باید سزارین انجام دهد .

خدمات سونوگرافی پرنیا عبارتست از :

سونوگرافی

سونوگرافی 4 بعدی

ماموگرافی

رادیولوژی

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم .

پاسخ