سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی تیروئید

سونوگرافی تیروئید برای تشخیص و تجزیه و تحلیل ظاهر گره های تیروئید و تعیین اینکه آیا آنها گره ها خوش خیم است یا خیر مورد استفاده قرار می گیرد در بعضی شرایط با توجه به نوع بیماری نیاز است بیوپسی انجام شود . اگر بیوپسی مورد نیاز باشد، با انجام سونوگرافی می توانیم  به بهبود دقت بیوپسی کمک کنیم. سونوگرافی تصاویر را در زمان واقعی فراهم می کند، تصاویری که به طور مداوم تجدید می شوند، همچنین می توانند برای هدایت روش هایی مانند بیوپسی ، که در آن سوزن ها برای استخراج سلول های نمونه از ناحیه غیرطبیعی برای آزمایش فرستاده می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

اقدامات قبل از سونوگرافی تیروئید

  • برای انجام سونوگرافی تیروئید شما باید لباس راحتی و شلواری مناسب داشته باشید. ممکن است لازم باشد تمام جواهرات را از بدن خود خارج کنید.
  • آماده سازی دیگر لازم نیست

معاینات سونوگرافی نسبت به حرکت بسیار حساس است و امکان دارد یک کودک فعال یا کودکی که مدام گریه کند  پروسه معاینه را طولانی کند.می توانیم برای اطمینان از نتیجه آزمایش کودک خود را با آوردن کتاب ها، اسباب بازی های کوچک، موسیقی و یا بازی ها کودک خود را منحرف کنید تا سونوگرافی انجام شود .

اسکنرهای سونوگرافی شامل شامل کامپیوتر و الکترونیک، یک صفحه نمایش ویدئویی و یک مبدل است که برای انجام اسکن استفاده می شود. تصویر سونوگرافی بلافاصله بر روی یک صفحه نمایش ویدئویی که مانند یک مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون ظاهر می شود قابل مشاهده است.

سونوگرافی تیروئید معمولا ظرف 30 دقیقه انجام می شود. در این حین ، شما ممکن است نیاز به گسترش گردن خود برای کمک به متخصص تکنولوژیست و برای  بررسی سونوگرافی تیروئید باشید. اگر از درد گردن رنج می برید، به تکنسین اطلاع دهید تا بتواند به شما در موقعیت مناسب برای انجام سونوگرافی کمک کند پس از بررسی فراصوت شما باید بتوانید فعالیت های طبیعی خود را بلافاصله از سر بگیرید.

مزایا سونوگرافی

  • بیشتر اسکن اولتراسوند غیر تهاجمی (بدون سوزن یا تزریق) است
  • اولتراسوند ممکن است موقتا ناراحت کننده باشد
  • از هیچ تابش یونیزه ای استفاده نمی کند.
  • تصویربرداری از سونوگرافی بسیار ایمن است

پاسخ