تعیین جنسیت با سونوگرافی

تعیین جنسیت با سونوگرافی

تعیین جنسیت یکی از مواردی است که با استفاده از سونوگرافی می توانیم از آن اطلاع پیدا کنیم اکثر والدین بیشتر به این دلیل خواهان انجام سونوگرافی هستند که بتوانند اطلاع از جنسیت فرزند شان داشته باشند .

امروزه با پیشرفت علم والدین می توانند برای اطلاعت دقیق تر و واضح تر از سونوگرافی 3 بعدی و سونوگرافی4 بعدی استفاده کنند.در بعضی مواقع موقعیت کودک مانع از دیدگاه جنسیتی در سونوگرافی می شود برای مثال موقعیت پاها و یا موقعیت بند ناف به گونه ای است که نمی توان جنسیت را تشخیص داد و بند ناف بین پاها قرار می گیرد معمولاً والدین بعد از 14 هفته ی بارداری می توانند از موقعیت فرزند خود باخبر شوند و در برخی مواقع در صورت عدم تشخیص نیاز است که دوباره سونوگرافی را تکرار کنند قبل از هفته ی 9 بارداری اندام جنین چه دختر باشد چه پسر بسیار شبیه یکدیگر است و به مروز زمان و با رشد بیشتر تغییرات شروع می شود .

مراحل تعیین جنسیت با سونوگرافی

  • اندام های جنسی جنین مانند بیضه و تخمدان از هفته ی هفتم بارداری شروع به رشد می کنند و این در حالی است که اندام های جنسی شبیه به هم هستند یعنی در دختر و پسر تفاوتی ندارد.
  • اندام های تناسلی در هفته ی نهم شروع به شکل گیری می کنند به این صورت که اگر جنین دختر باشد بین بافت پاها جوانه ای به نام کلیتوریس ایجاد می شود.
  • در هفته ی بیست و دو بارداری اندام ها به صورت کامل شکل گرفته اند و تخمدانها کامل شده اند و می توانند از شکم به لگن حرکت کنند و ذخیره تخمک را داشته باشند.
  • در هفته ی دوازدهم در صورتی که جنین پسر باشد آلت تناسلی اش رشد می کند و غشای خارجی تبدیل به بیضه می شود .
  • در هفته ی بیست و دو بیضه ها تشکیل شده اند اما اسپرم نابالغ است .

به طور کلی والدینی که خیلی دوست دارند جنسیت فرزندشان را بدانند بهتر است برای اطلاع کافی و مناسب تعیین جنسیت تا هفته ی 17  بارداری صبر کنند زیرا در این هفته به خوبی می شود جنسیت را با انجام سونوگرافی تشخیص داد و لازم است بدانید سونوگرافی قبل از تعیین جنسیت برای آگاهی از سلامت فرزندتان بسیار مهم و حائز اهمیت است .

پاسخ